+421 903 501 911, +421 904 626 536

Chiropraxe a masáže

Přijďte si k nám vybrat z velkého množství profesionálně provedených masáží, které povzbudí tělo i ducha. Masáže poskytujeme v našem masážním centru.

Masáž nebo masírování je součást mechanoterapie. Jedná se o soustavu hmatů, kterými se mechanicky dráždí periferní nervy, cévy a svaly. Cílem je zvýšení funkční zdatnosti, odstranění únavy nebo i léčení. U nás se o vás postarají dva výteční odborníci, který vám poradí, jaká masáž je pro vás nejvhodnější. Kromě níže uvedených zdravotních masáží nabízíme i speciální regenerační masáže, které vás jistě postaví na nohy, a masáže na uvolnění krční páteře neboli CHIROPRAXI.

Masáže, které vám umíme poskytnout:

Měkké techniky

mäkké techniky

Měkké techniky se využívají k uvolnění povrchově uložených svalů, zkrácených svalůa šlach, či jizev. Je velmi účinná při ztuhnutí svalstva, při zkrácení nebo tuhnutí Achillovy šlachy. Má podobný účinek jako reflexní masáž páteře.

Je to velmi příjemná, bezbolestná masáž, při které masér využívá různé speciální techniky bez masážních prostředků na uvolnění napětí v měkkých tkáních.

Je účinná i při odstraňování migrén a bolestí hlavy, které jsou často způsobeny blokádami v oblasti krční páteře. Uvolněním krční páteře napomáháme také při zlepšení látkové výměny, zlepšení zraku a zmírnění tlaku v očním pozadí a soustředěnosti, čímž působíme příznivě na celý organismus. Doporučuje se také při problémech s krční, hrudní páteří a při bolestech v kříži.

Ukaž více...

Moxování 

moxovanieMoxování představuje přehřívání akupunkturních bodů na těle pomocí moxy. Moxa je vyrobena z bylin, které jsou sbalené do tvaru doutníků, přičemž do moxy se nejčastěji používá bylina – Pelyněk obyčejný. Při aplikaci se moxa zapálí a vyzařuje příjemné teplo, které se přikládá na tělo.

Moxování je tradiční čínská léčebná metoda, která vás dokáže zbavit žaludečních potíží, chronických onemocnění dýchacích cest, bolestí v kříži a mnoho jiných zdravotních problémů.

Moxování vám dokáže zlepšit imunitní systém.

Moxování stabilizuje vegetativní nervový systém, zrychluje látkovou výměnu v organismu a zvyšuje jeho obranyschopnost. Hlavní oblastí použití jsou chronická onemocnění dýchacích cest, poruchy trávicího traktu, menstruační poruchy, poruchy močových orgánů, neplodnost, bolesti v kříži a onemocnění kloubů. Pro její imunostimulační efekt se používá při psychických depresích, stavech vyčerpanosti, nízkém krevním tlaku, pocitu chladu v těle a rekonvalescenci po chronických onemocněních a operacích.

Ukaž více...

Akupresura

akupresúraAkupresura je čínská technika stará 5000 let, která kombinuje masáž a akupunkturu. Používá se například na uvolňování a tišení bolesti stisknutím akupresurních bodů, které jsou součástí neviditelného systému energetických kanálů. Působení na správná místa způsobuje uvolňování endorfinů, neurochemických látek, které napomáhají při úlevě od bolesti. 

Takovou tlakovou masáží se dají zmírnit např. bolesti pohybového aparátu, páteře, hlavy, ale má také vliv na nachlazení, nespavost, únavu, nervozitu, ba dokáže zbavit i nadbytečných kilogramů.

Akupresura představuje uvolnění nahromaděné a zablokované energie v určitých místech na lidském těle.

Když přijde k zablokování nebo ucpání akupresurních bodů, můžete pociťovat bolest nebo nepohodlí na fyzické úrovni. Na emoční úrovni se můžete dostat do frustrace nebo podráždění a na energetické úrovni můžete zažívat pocit zranitelnosti a bezcílnosti života. Použitím hlubokého, ale jemného tlaku prstů na specifické aku body se můžou energetické bloky v těle uvolnit a energie bude zase proudit a dovolí vašemu organizmu a mysli relaxovat. Jako příklad na akupresuru Vám můžeme doporučit například první pomoc pro bolavý zub: Pokud si budete tisknout bod mezi ukazováčkem a palcem, můžete se zbavit bolestí v obličejové a krční oblasti, bolestí hlavy, zubůi alergií.

Ukaž více...

Klasická masáž


 

Klasická masážKlasická relaxační (regenerační) masáž uvolňuje masírované svalstvo a zvyšuje jeho elasticitu, povzbuzuje krevní oběh a tím obohacuje krev kyslíkem, nebo také zlepšuje výživu buněk. V roviněduševní má klasická masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka.

Při klasické masáži se masírují nohy, záda, břicho, hrudník, ruce a hlava, podle přání. Odstraňuje únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí velmi relaxačně.

Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu, i bolestech zad.

 • Pomáhá udržovat zdraví a odbourávat emocionální stres
 • Působí relaxačně a má uvolňující účinek
 • Odstraňuje odumřelé buňky pokožky a uvolňuje póry, čímž umožňuje pokožce dýchat
 • Uvolňuje napjaté svalstvo a pomáhá odstranit zatvrdliny (spasmy) na svalech
 • Prokrvuje kůži, čímž dochází ke zvýšenému přísunu kyslíku, živin a ochranných látek
 • Podporuje krevní a lymfatický oběh, a tím odplavuje odpadní látky z těla
 • Vyživuje klouby a působí preventivně proti artróze

Ukaž více...

Reflexní masáž

Reflexná masážReflexní masáž představuje cílené působení na reflexní body, které odpovídají daným orgánům našeho těla. V podstatě se dá říci, že každému orgánu v těle náleží určité reflexní body. Jejich následná stimulace pomáhá při odstraňování bloků reflexních drah a zlepšuje činnost jednotlivých orgánů.

Při tlaku na dané body můžete pocítit lehkou bolest, což signalizuje problém v dané oblasti. Postupnou masáží bodu bolest ustupuje a nastupuje pocit úlevy. Člověk se při používání této masáže stává odolnější a vyrovnanější, a zároveň je méně náchylný k případným chorobám. Na jednotlivé reflexní body se doporučuje působit pravidelně, aby se dosažená harmonie orgánůudržela v tomto žádaném stavu.

Reflexní masáž je také vynikající po těžkém dni v práci.

Využívá jemné krouživé a táhlé hmaty a s použitím různých druhů relaxačního oleje a aromaterapie je velmi příjemná, uvolňující a odbourává stres.

Ukaž více...

Medová masáž

Medová masážMedová masáž představuje spojení dotykové terapie, cíleného silného prokrvení, vynikajících účinkůmedu a detoxikace organismu přímo přes pokožku. Při masáži se pomocí kompresních masérských tahů uvolňují z těla staré usazeniny a jedy až do hloubky tělesných tkání, kde byly usazeny.

Ty pak „vyplavou“ na povrch kůže a jsou zřetelně rozpoznatelné od medu.

Medová masáž má tedy silné detoxikační účinky a také obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.

U většiny klientů vyvolává medová masáž již na začátku terapie příjemné pocity uvolnění, prokrvení ošetřované plochy umocňuje pocity tepla v celém těle a následné vzpružení organismu. Po prvním ošetření může nastat mírné zhoršení zdravotních problémů. Může se dostavit únava, neklid, silné a nepříjemně páchnoucí pocení, bolesti hlavy, závratě, bušení srdce, rýma, průjem, psychické rozladění (strach, vztek, deprese), zarudnutí pokožky, svědění kůže, svalové bolesti a pod. Není se však čeho obávat, je to signál, že se začal očistný detoxikační proces organismu. Tyto reakce jsou krátkodobé, trvají maximálně 1-2 dny. V organismu dochází k odbourávání naposledy nahromaděných škodlivin. Tělo se postupně zbavuje i starších toxických látek z léků, nedoléčených chorob a podobně. Celý proces urychlí, pohyb na čerstvém vzduchu, nebo lehká fyzická práce. Důležité je také hodněpít, nejlépe čistou vodu, která pomůže tělu vyplavit škodliviny. Na detoxikačním pobytu u nás vám vytvoříme dokonalé podmínky pro takovou očistu v příjemném prostředí.

Medová masáž se zvlášť osvědčila při:

 • Problémech krevního oběhu a alergiích (pokud to není alergie na med)
 • Revmatických onemocněních svalů a kloubů
 • Artróze
 • Žaludečních a střevních poruchách
 • Plísňových onemocněních střev, pokožky nebo orgánů
 • Chronické rýmě a nemocech vedlejších dutin
 • Chronickém únavovém syndromu
 • Bolestech hlavy
 • Nervových poruchách každého druhu
 • Potížích s usínáním a při nespavosti
 • Výtoku a menstruačních potížích žen
 • Depresích
 • Všech stavech slabosti podmíněných stářím
 • Při zpomaleném zotavování v návaznosti na těžké nemoci
 • Oslabení vitality a výkonnosti
 • Jaterních chorobách
 • Funkčních poruchách slinivky břišní
 • Slabosti ledvin
 • Poruchách potence a neplodnosti
 • Po operacích atd.

Ukaž více...

Lymfatická masáž (Lymfodrenáž)

Lymfatická masážLymfatická masáž patří mezi zvláštní druh jemné techniky, která je zaměřena hlavně na lymfatický systém. Nedostatek pohybu, ochablost svalů a jednostranná zátěž jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění toxinů a hromadění těchto škodlivých látek ve tkáních a kloubech.

Úkolem lymfatických cév je odvod těchto toxických látek z tělesných tkání. Masáží se cíleněurychluje tok lymfy (míza, která proudí soustavou uzlin spojených cévami) v těle, čímž dochází k detoxikaci organismu a zároveň k posílení imunitního systému. V lymfatických uzlinách lymfa spolupracuje s bílými krvinkami pro ochranu organismu před infekcemi, rakovinotvornými buňkami, viry či bakteriemi, proto použitím lymfodrenážní masáže můžeme posílit celkový imunitní systém a pozitivně ovlivňovat vývoj zdravotních problémů, kterým by klasické druhy masáží uškodili. Tato masáž je vhodná pro věčně vystresované a uspěchané lidí a pro ženy, které chtějí být stále hezké. Potlačuje a částečně odstraňuje celulitidu, která vzniká především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží a napíná pokožku.

Když to shrneme lymfatická masáž, nebo lymfodrenáž:

 • Efektivně bojuje proti celulitidě
 • Představuje nejrychlejší cestu k odstranění únavy (vhodné i pro sportovce)
 • Pomáhá při křečových žilách, žilních trombózách, vyhladí a omladí pokožku a jizvy
 • Odstraňuje otoky, váčky pod očima, vrásky (kosmetická lymfodrenáž obličeje)
 • Je prevencí proti rakovině (hlavně kůže a prsou)
 • Napomáhá odstraňovat následky různých nemocí po operacích (otoky, jizvy)
 • Redukuje lymfedémy a edémyPůsobí příznivě při cukrovce
 • Pomáhá po onkologických nemocích a ozařování
 • Redukuje akné
 • Zmírňuje neurologická onemocnění – encefalopatie (lymfa v mozku) a mozkové příhody.

Ukaž více...

Sportovní masáž

Športová masážSportová masáž je specifický druh klasické masáže. Masáž uvolní svaly, odstraní svalové napětí, protáhne pojivové tkáně kloubů, zlepší krevní oběh a povzbudí lymfatický oběh. Tento typ masáže se provádí ve vyšším tempu s větší intenzitou tlaku i frekvence jednotlivých tahů a hmatů.

Vhodná je zejména po nadměrném zatížení, u netrénovaných před výkonem, rovněž při dostavení se tzv. svalovice po výkonu. Cílem sportovní masáže je dopomoci sportovci k podání maximálního výkonu, a také urychlit regeneraci organismu po výkonu.

Sportovní masáž se provádí u zdravých lidí s mohutným svalstvem.

Ukaž více...

Baňkování

BankovanieBaňkování je jedna z nejstarších terapií, která se používá zejména k účinnému uvolnění svalůa blokád. Je jednou z nejefektivnějších metod, jak pomoci od bolesti zad. Také má velký význam při čištění organismu od toxických látek, které se usazují ve svalové hmotě.

Baňkování zlepšuje krevní a lymfatický oběh, pročistí organismus a je účinné i při odbourávání celulitidy.

Uleví od bolesti zad, šíje a ztuhlých svalů, pomůže k celkové relaxaci unaveného těla. Baňkování také příznivě ovlivňuje zažívání. Je dobré proti bolestem hlavy a při menstruačních bolestech. Lze jej využívat jako podpůrnou léčbu při revmatismu, anémii, únavě a nespavosti.

Ukaž více...